اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان راه امید دانشگاه اصفهان پیرامون اتفاقات اخیر

1396/10/13

انجمن اسلامی دانشجویان راه امید دانشگاه اصفهان پیرامون اتفاقات اخیر بیانیه ای بشرح زیر صادر کرد :

الَّذینَ آمَنُوا وَ لَمْ یلْبِسُوا إیمانَهُمْ بِظُلْمٍ أُولئِکَ لَهُمُ الْأَمْنُ وَ هُمْ مُهْتَدُونَ

آنان که ایمان آورده‌اند و هرگز باورها و ایمانشان را به ستم نیالوده‌اند، درامان‌اند و ایشان هدایت‌شدگان‌اند . (سوره انعام آیه 82)

در روزهای گذشته شاهد تجمع برخی از گروه‌های مردم در سطح شهرهای بزرگ و کوچک ایران اسلامی به جهت اعتراض به وضع کنونی جامعه و به‌خصوص مسائل اقتصادی بوده‌ایم. تجمعاتی که در واکنش به تضعیف بیش‌ازپیش حقوق محرومان و فساد گسترده در دستگاه‌های دولتی و حکومتی، عدم پاسخ‌گویی درست و شفاف مسئولین امر و در مواردی سرکوب منتقدین و نادیده گرفتن بسیاری از آن‌ها و در راستای احقاق حقوق اقشار کم‌درآمد جامعه شکل‌گرفته است.آنچه مردم پیشاروی خود می‌بینند، شرایطی ناعادلانه و نابرابر است که ناشی از همان کم‌توجهی‌هاست.

ما دانشجویان انجمن اسلامی راه امید دانشگاه اصفهان، ضمن همدردی با تمامی اقشار و به‌خصوص قشر کم‌درآمد جامعه که به‌حق ناراضی هستند و در راستای تحقق اصل 27 قانون اساسی مبنی بر برگزاری تجمعات مسالمت‌آمیز به‌دوراز تخریب اموال عمومی و شهری و دوری از ایجاد آشوب و ناامنی در گوشه و کنار کشور، به سران سه قوهی مجریه، مقننه و قضائیه اعلام می‌داریم؛ بذر امیدی را که در سال‌های اخیر بار دیگر و به دست مردم و جوانان در دل‌هایمان کاشته شده است، نه با برخوردهای تند که با دیدن اعتراضات و شنیدن حرف مردم و رسیدگی به آن، بارور کنید. معتقدیم آنچه امروز در حال وقوع است و صدای اعتراض مردم را بلند کرده، نه برای امروز و دیروز که نتیجه‌ی سال‌ها بی‌توجهی به خواسته‌هایشان و به ثمر ننشستن شعارهای انتخاباتی جناح‌های مختلف و وعده‌های مسئولین در جایگاه‌های مختلف است. معتقدیم از جوانان جویای کار اما سرخورده و ناامید ، از دانشجویان تحصیل‌کرده‌ای که همچنان آینده‌ی روشنی پیشاروی خود نمی‌بینند و از چندین هزار خانواری که زیر بار فشار اقتصادی شانه‌هایشان خم‌شده است، نمی‌توان انتظار سکوت بیش از این داشت.

انجمن اسلامی دانشجویان راه امید دانشگاه اصفهان ضمن محکومیت هرگونه دخالت بدخواهان کشور عزیزمان ایران چه دولت‌های غربی که تا دیروز ایرانیان را تروریست می‌خواندند و سابقه‌ی دشمنی‌هایشان از مرداد 32 برای ملت آشکار است و چه مطرودان ملت که سابقه‌ی خیانتشان در تاریخ ایران هرگز پاک نخواهد شد، از دولت تدبیر و امید و سایر مسئولین می‌خواهد که مطالبات مردمی را باگوشی شنواتر از قبل بشنوند و عمل به آن را در دستور کار خود قرار دهند و در تحقق وعده‌های خود، بیش از این امروز و فردا نکنند. دستگاه قضا باید برنامه‌ی منسجمی برای برخورد با تمامی مفاسد اقتصادی و مشکلات ناشی از آن اجرا کند. نمایندگان مردم در مجلس، بیش‌ازپیش مشکلات مردم را درک کنند و در انتقال آن به مجلس و دولت بهتر عمل کنند. مسئولین دانشگاه‌های سراسر کشور، با سعه‌ی صدر دانشجویان را به آرامش و فضای گفت‌وگو و عقلانیت-آنچه در شأن دانشگاه و دانشجوست- دعوت کنند و از ایجاد فضای امنیتی در دانشگاه و بین دانشجویان جلوگیری نمایند. معترضین نیز، بجای ایجاد تنش و چنددستگی، آشتی ملی را سرلوحه قرار داده و خود را همراه با دولت جهت تحقق اهداف همراه کنند.

از اقشار مختلف جامعه و به‌خصوص دانشجویان و سایر مخالفین دولت نیز دعوت میکنیم برای بیان مطالبات خود جز از راه‌های مسالمت آمیز و به‌دور از خشونت اقدام نکنند و همچون گذشته صبر پیشه کنند. باشد که تمامی مسئولین صدای مردم را شنیده و از اعمال خشونت پرهیز کنند که ان الله مع الصابرین.

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.