اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

انجمن اندیشه های دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد: مسئولین تکلیف این استان که به سوی ایالتی خودمختار پیش می رود را روشن کنند

1395/8/30

انجمن اندیشه های دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد در بیانیه‌ای لغو سخنرانی علی مطهری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی را محکوم کرده و نوشته است: متأسفانه در روز یکشنبه مصادف با اربعین حسینی شهر مقدس مشهد شاهد یک بداخلاقی و قانون شکنی واضح و آشکار بود که حقیقتاً اربعین سیاه را برای عزاداران حسینی تدائی کرد. سخنرانی جناب آقای دکتر علی مطهری فرزند خلف آیت الله مرتضی مطهری، نماینده مردم تهران و نائب رئیس مجلس شورای اسلامی به دستور دادستان خراسان لغو گردید و مهمانان و عزاداران حسینی در مکان سخنرانی توسط نیروهای امنیتی، متفرق گردیدند.

به گزارش کلمه، مقامات قضایی روز گذشته از سخنرانی اربعینی علی مطهری نماینده مجلس در مشهد جلوگیری کردند و پلیس با حاضر شدن در محل سخنرانی مردم را متفرق کرد. پس از لغو این مراسم سخنرانی، چهره‌ها و نهادهای مختلف در واکنش به این عمل غیرقانونی خواستار رسیدگی دولت شدند.

متن این بیانیه را در ادامه آمده است:

هر دم از این باغ بری می رسد . . .

بعد از لغو کنسرت های مجوزدار موسیقی و سخنرانی هایی که با بازی با کلماتی همچون نفوذ، فتنه و خاموشین فتنه لغو گردید. مسئولین خراسان دست به اقدامی نوین زدند، تا ثابت کنند خراسان ایالت خودمختاری است که قوانین مختص به خود را دارد، اینجا باید به سلیقه فرد خاص عمل کرد و در غیر اینصورت باید با نیروهای امنیتی مواجه شویم. متأسفانه در روز یکشنبه مصادف با اربعین حسینی شهر مقدس مشهد شاهد یک بداخلاقی و قانون شکنی واضح و آشکار بود که حقیقتاً اربعین سیاه را برای عزاداران حسینی تدائی کرد. سخنرانی جناب آقای دکتر علی مطهری فرزند خلف آیت الله مرتضی مطهری، نماینده مردم تهران و نائب رئیس مجلس شورای اسلامی به دستور دادستان خراسان لغو گردید و مهمانان و عزاداران حسینی در مکان سخنرانی توسط نیروهای امنیتی، متفرق گردیدند.

مگر نه اینست که علی مطهری نماینده مردم پایتخت توسط شورای نگهبان تأیید صلاحیت شده است؟

پس چگونه است که دادستان خراسان توانایی این را پیدا کرده تا برنامه مجوزدار سخنرانی نماینده مردم را لغو می کند و عملا با این کار صلاحیت این فرد را زیر سوال ببرد.

با این تفاسیر سوالاتی که پیش می آید این است، چرا باید در مشهد اینگونه اتفاقات رخ دهد؟ آیا مشهد از کل کشور جداست که بر خلاف قوانین کشور عمل می کنند؟

مسئولین کشور باید پاسخگوی اینگونه سوالات باشند و تکلیف این شهر و استان که با سرعت به سوی ایالتی خودمختار پیش می رود را روشن کنند.

انجمن اندیشه های دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد ضمن محکوم کردن این حرکت، از رئیس جمهور محترم و همچنین نمایندگان محترم تقاضا دارد چاره ای بیندیشند که یکبار برای همیشه طومار این بدعت ها و قانون شکنی ها را در هم بپیچند و مردم مشهد را از رفتارهایی که باعث یاس و نا امیدی و بدبینی نسل جوان و مخصوصا قشر پرسشگر دانشجو می شود، نجات دهند و نگذارند با این سلیقه های من درآوردی حیثیت جمهوری اسلامی، بیش از این، در میان افکار عمومی داخل و خارج کشور، زیر سؤال رود.

امید داریم به زودی شاهد گزارش های منابع ذی صلاح در خصوص این بدعت ها در استان خراسان رضوی باشیم.

دود اگر بالا نشیند کسر شأن شعله نیست
جای چشم ابرو نگیرد گرچه او بالاتر است
شصت و شاهد هردو دعوای بزرگی می کنند
پس چرا انگشت کوچک لایق انگشتر است؟
آهن و فولاد از یک کوره می آیند برون
آن یکی شمشیر گردد ، دیگری نعل خر است
گر ببینی ناکسان بالا نشینند صبر کن
روی دریا کف نشیند، قعر دریا گوهر است
“صائب تبریزی”

انجمن اندیشه های دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.