اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

تشییع پیکر همسر محسن آرمین با حضور خانواده‌های شهدای سبز و زندانیان سیاسی

1395/4/23

پیکر مرحوم مهناز شریعتی، همسر محسن آرمین صبح امروز در میان جمع کثیری از فعالین سیاسی، مدنی، صنفی، روزنامه‌نگاران، زندانیان سیاسی سابق و خانواده‌های زندانیان سیاسی و شهدای سبز تشییع شد. روز گذشته خانواده‌های زندانیان سیاسی با برگزاری مراسم قرآن‌خوانی در منزل این معلم سبز برای آرامش روح وی دعا کردند.

به گزارش خبرنگار کلمه، صبح امروز مراسم تشییع و تدفین پیکر همسر محسن آرمین که روز دوشنبه پس از یک دوره بیماری طولانی دار فانی را وداع گفته بود، برگزار شد. در این مراسم جمع زیادی از احزاب مختلف در کشور و جوانان و خانواده‌های زندانیان سیاسی و شهدای سبز و فعالان اصلاح‌طلب حاضر شده، بر پیکر وی نماز گذارده و وی را به خاک سپردند.

مهناز شریعتی یار همیشگی خانواده‌های زندانیان سیاسی و از بانوان خیر و همراه جوانان دربند جنبش سبز بود.

روز گذشته خانواده های زندانیان سیاسی و فعالان صنفی با حضور در منزل مرحوم شریعتی مانند همه‌ی سه شنبه‌ها قرآن خوانده و برای شادی روح وی و آرامش خانواده و دختر کوچک وی دعا کردند.

محسن آرمین قرآن پژوه و استاد دانشگاه است که مرداد ماه سال ۸۹ بازداشت و پس از ۷۰ روز بازجویی در بند دوالف سپاه با وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

این رزمنده ی دوران دفاع مقدس و نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی، سال ۹۰ توسط قاضی صلواتی به اتهام اجتماع علیه نظام و تضعیف نظام به شش سال حبس تعزیری محکوم شد.

سیدمحمد خاتمی نیز طی پیامی درگذشت همسر محسن آرمین را تسلیت گفت. متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر محسن آرمین

درگذشت تاسف انگیز بانوی پارسا و گرانقدر سرکار همسر بزرگوارتان را صمیمانه به جنابعالی و همه بستگان داغدار بخصوص آتیه خانم عزیز تسلیت عرض میکنم و از خداوند منان برای آن فقیده سعیده آمرزش و رحمت الهی و برای بازماندگان معزز شکیبایی و تندرستی و پاداش نیکو مسالت می کنم و عمر دراز توأم با کامروایی روزافزون در خدمت به آیین و اندیشه و ایران و انقلاب برای جنابعالی آرزو دارم.

عمرتان دراز و ایام عزت مستندام باد!

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.