اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

در نامه سرگشاده جبهه مشارکت به رئیس جمهور و رئیس شورای امنیت ملی : رعایت حقوق همه شهروندان بخصوص زندانیان سیاسی می تواند آرامش و آسایش را در کشور پایدار کند

1393/2/1

نوروز : در پی رخداد تاسف بار آزار و ضرب و شتم زندانیان سیاسی صبح روز پنجشنبه ٢۸ فروردین ماه در بند ۳۵٠ زندان اوین جبهه مشارکت ایران اسلامی با صدور نامه ای سرگشاده خطاب به دکتر روحانی ریاست حمهوری و رئیس شورای امنیت ملی خواستار رسیدگی به این موضوع و برخورد قاطع و ریشه ای با این گونه حوادث شده است.
متن کامل این نامه به شرح زیر است :

حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر روحانی
ریاست شورای عالی امنیت ملی و مسؤول اجرای قانون اساسی
در چند روز گذشته اخبار نگران کننده ای از برخورد خشن با زندانیان سیاسی بی گناه در زندان اوین منتشر شد که بنا به منابع موثق ابعاد آن گسترده تر از آن بوده است که شنیده می شود. برخورد با زندانیان سیاسی و رفتارهای غیرقانونی زندانبانان مسبوق به سابقه است اما وقوع چنین برخوردهایی در زمان حاضر، که تأکید همه مسؤولان کشور و قوای حکومت بر همدلی، آرامش، وپرهیز از تشنج و تنش است بسیار قابل تأمل و توجه است. به نظر می رسد این برخوردها فراتر از ضرب و شتم عده ای زندانی بی گناه و بی پناه است که از اولیه ترین حقوق قانونی خود به طور غیرقانونی محروم شده اند بلکه با تأمل در حوادثی نظیر قتل های زنجیره ای، جنایت کوی دانشگاه و یا کهریزک بخوبی می توان دریافت که عده ای هر چند معدود و خود سر در صدد بازسازی این ریشه ها در جامعه هستند. مسلما برخورد قاطع و ریشه ای با این گونه حوادث و رعایت همه موازین قانونی و رعایت حقوق همه شهروندان بخصوص زندانیان سیاسی می تواند آرامش و آسایش را در کشور پایدار کند. شورای عالی امنیت ملی به عنوان رکن اساسی تأمین امنیت کشور و آسایش مردم وظیفه مبرم دارد تا در این موضوع به ظاهر ساده اما بسیار مهم و حیاتی ورود کند و با هماهنگی همه قوا نسبت به شناسایی و ریشه کن کردن این شاخه های فاسد اقدام بایسته به عمل آورد.

جبهه مشارکت ایران اسلامی
یکم اردیبهشت ماه هزار سیصد و نود و سه

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.