اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

اطلاعیه جبهه مشارکت ایران اسلامی در استقبال از آزادی سربازان و تقدیر از فعالین نهادهای مدنی

1393/1/17

نوروز : ماجرای گروگانگیری پنج مرزبان ایرانی توسط گروه موسوم به جیش العدل در ١۷ بهمن ماه سال گذشته باعث واکنش مردمی گسترده نسبت به این موضوع شد و خبر کشته شدن یکی از گروگان ها، گروهبان دانایی فر، در روز اول سال نو غم را بر سفره هفت سین ایرانیان نشاند و تلاشها برای آزادی دیگر گروگان ها را شدت بخشید، و سرانجام با نقش آفرینی علمای اهل سنت به ویژه مولوی عبدالحمید امام جماعت و جمعه مسجد مکی زاهدان و بزرگان و ریش سفیدان منطقه سیستان و بلوچستان گروگان ها آزاد و چهار سرباز با مام میهن بازگشتند. جبهه مشارکت ایران اسلامی با صدور اطلاعیه ای به استقبال آزادی این سربازان رفته و از تلاش های انجام شده دراین باره توسط فعالین جامعه مدنی و شخصیت های تاثیرگذار تقدیر به عمل آورده است.
متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است :
بسم الله الرحمن الرحیم
خبر مسرت بخش آزادی مرزبانان کشور به موجی از نگرانی های همه ایرانیان بخصوص خانواده های این عزیزان، خاتمه داد. جبهه مشارکت ایران اسلامی ضمن همراهی در این شادی بزرگ با هم میهنان سراسر کشور و تقدیر و سپاس از دولت تدبیر و امید، فعالین جامعه مدنی و شخصیت های تأثیر گذار به ویژه علمای اهل سنت، امید آن دارد مسؤولین امر با ارزیابی دقیق موقعیت حساس منطقه ای وملاحظات منطقه محروم سیستان و بلوچستان و نیز تحرکات گروههای افراطی، مانع از تکرار این نوع وقایع در مرزهای کشور باشند.
جبهه مشارکت ایران اسلامی
١٨ فروردین ١۳٩۳

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.